• Tata Bojs
  • J.A.R.
  • Visací Zámek & Znouzectnost
  • Paulie Garand
  • Rest | Ty nikdy Label
  • Stoundrum - vstup zdarma
  • Na Stojáka
  • Záviš
  • Bass Invasion - Local heroes
  • Resonance vol. 10 - vstup zdarma
  • No!se w/ Hrr.nec & Mc Vaant

Hudební klub Stoun


VZNIK KLUBU

Dne 13. ledna 1995 se poprvé klub Stoun otevřel pro veřejnost.

OBECNĚ

Klub Stoun je provozován firmou Kamil Rudolf v prostorách krytu civilní obrany v podzemí 11. základní školy na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku. Dramaturgii zajišťuje od září 1997 občanské sdružení Klub angažovaných muzikantů (KAM). Program běží 6 dnů v týdnu (v úterý máme zavřeno…), sezóna trvá 10 měsíců - od září do června (…o prázdninách taky).

JAK TO JE S NÁZVEM

Název není český přepis anglického stone - kámen, ale vznikl přidáním písmena "n" ke zkratce STOU, což v terminologii civilní obrany znamená Stálý Tlakově Odolný Úkryt.

 

OTVÍRACÍ DOBA A ZAČÁTKY AKCÍ

Otevřeno máme vždy od 18-ti hodin. V pondělí končíme o půlnoci, v pátek a v sobotu máme do čtyř. Koncerty začínají v 21 hodin, pořady reprodukované hudby v 19:30, projekce v 20 hodin.

 

REPRO A PARTIES

Klub nabízí pořady reprodukované hudby a večery s hudbou určenou především k tanci. Mezi zvláště úspěšné můžeme zařadit pondělní retropořad In Memoriam aneb Hity ze záhrobí nebo sobotní Rockotéky a House party. Vystoupili zde i představitelé absolutní špičky naší taneční scény DJ Loutka, Tráva, James (UK), Chris Sadler (UK), Danny Delta (UK) a DJ Broadway (USA). Rovněž pravidelné měsíční drum and bassové párty BREAKING a WHIZZ mají u nás více než 2-letou tradici.

 

KONCERTY

Za dobu fungování proběhlo v klubu Stoun několik stovek koncertů hudebních skupin různých stylů. Za všechny uveďme několik nejzajímavějších - Vladimír Mišík, Luboš Pospíšil, Ivan Mládek se svými skupinami, dále Alice, Tichá dohoda, Pusa, The Royal Suprimes (USA), Jolly Jocker & P. B. U., Sabot (USA), Tři sestry, Dunaj, Chinaski, Laura a její tygři, Psí vojáci, Mňága a žďorp, -123 min., Už jsme doma, Cirkus Praha, Fleret, Priessnitz, Zóna A (SK), Titti Twister (PL), Off Kilter (UK), J.A.R., Anna K., Monkey Business, Dan Bárta, Mig 21 a mnoho dalších. Svůj písničkový recitál zde přednesl i Jan Burian.

 

KONCERTY MÍSTNÍCH KAPEL

Samozřejmě si ve Stounu zahrály snad všechny místní skupiny, které od roku 1995 ve Frýdku-Místku a okolí existovaly, například Bukvy, Floating Bridge, Pečení vaření, Ti odvedle, Yenom, Freedwood, Helena a její chlapci, Dust inc., Kajkery, MGH, RK 130, Balloon, Kulich, Keep Cool, Garlands, Big Ole Pile, Čadi, King Pao a mnohé další. Navíc jsme zorganizovali několik jam session, kde společně vystoupili místní hudebníci, jenž spolu obvykle nehrají.

 

BESEDY O DROGÁCH A AIDS

V rámci této spolupráce uspořádal KAM již tři ročníky akce "Týden drogové nezávislosti", během nichž se vystřídalo při besedách mnoho odborníků z drogové oblasti, lidé závislí na drogách a infikovaní virem HIV. Na témata týkající se drog a AIDS zde hovořili například Jiří X. Doležal, MUDr. Zábranský a MUDr. Grónský (Olomouc), zástupci střediska DROP IN (Praha), Václav Strouhal z Prahy (beseda Jak se žije s AIDS), zástupci Centra nové naděje (F-M) a léčebné komunity Renarkon (Čeladná) a Evžen Holeček - hlavní postava televizních dokumentů Život na jehle a Bojím se tě světe. V rámci Týdne drogové nezávislosti jsme ve spolupráci s OHS ve Frýdku-Místku zorganizovali odběry krve pro anonymní testy HIV pozitivity. Večery s drogovou tématikou rovněž podpořila Okresní protidrogová komise ve F-M. Odbornou část doplnil doprovodný kulturní program.

 

DIVADLO A CESTOPISNÉ BESEDY

Další oblastí podporovanou Městem Frýdek-Místek jsou nehudební aktivity - představení amatérských divadelních souborů V soukolí, Dios propadlo, Crepácy, Beruška a Svítání. Cestopisné besedy s videoprojekcí ve Stounu měli například cestovatel Tomáš Harabiš na téma Cesta kolem světa a Leopoldem Sulovský - první Čech na Mount Everestu. V klubu Stoun v minulosti vystoupil i japonský loutkoherec a mim Noriyuki Sawa a nedávno i odnož Teatru Novovo Fronta - mezinárodní studentská divadelní skupina Intent Theatre.

 

VÝSTAVY A PERFORMANCE

V klubu Stoun pořádá o. s. KAM taktéž výtvarné výstavy (fotografie, kresby, xeroxy, koláže a malby) především regionálních amatérských umělců. Součástí pravidelných vernisáží byly také multimediální performance Petra Pavlána, Václava Kupského, akademického malíře Lysáčka a umělecké skupiny Kamera Skura.

 

STOUNTALENT

Občanské sdružení KAM každoročně spolupořádá již tradiční soutěž amatérských zpěváků Talent, jejíž finále pro věkovou kategorii do 21 let, se uskutečňuje vždy na přelomu listopadu a prosince.

 

JSME V BUDOVĚ ŠKOLY

Ve spolupráci s 11. ZŠ uspořádal klub Stoun pro žáky základních škol výchovné koncerty Pavla Nováka, několik vystoupení kouzelníka a akcí s názvem Zpívá celá družina.

 

PŘEDVOLEBNÍ BESEDY

V roce 1998 v klubu Stoun proběhla další z řady netradičních akcí - série besed se zástupci všech politických subjektů, které se zúčastnily voleb do městského zastupitelstva. Tématy byla kultura, doprava a hospodaření města Frýdku-Místku. Čtvrtý večer byl věnován lídrům kandidátek - potenciálním starostům.

 

KONCERT PRO NADĚJI

Kromě oslav a bilancování pěti let fungování klubu jsme v lednu 2000 také uspořádali benefiční akci - Koncert pro Naději. Prostřednictvím filmového dokumentu, fotek a obrázků jsme seznámili hosty koncertu s činností speciálního pedagogického centra (mateřská a základní škola) pro tělesně postižené děti Naděje. Bez nároku na honorář vystoupilo šest frýdecko-místeckých hudebních skupin Kajkery, Floating Bridge, King Pao, MGH, RK 130 a Čadi. Náklady koncertu uhradilo z vlastních prostředků občanské sdružení Klub angažovaných muzikantů, takže nebyly odečteny z výnosu ze vstupného. Celý výtěžek jenž činil 14.300,- Kč byl na konci večera předán zástupcům centra Naděje. Z daru byly zakoupeny speciální potřeby, kompenzační pomůcky a hračky pro postižené děti. Vzhledem k úspěšnosti akce plánujeme na leden 2001 podobný koncert jenž by podpořil dětský domov ve Vilšanech na Zakarpatské Ukrajině.

 

KDYŽ TO SEČTEME

Dokladem dobré práce hudebního klubu Stoun je průměrná sezónní návštěva přibližně 25 tisíc osob. Když uvážíme, že ve městě Frýdek - Místek žije 12 752 obyvatel ve věku 14 - 26 let (podle posledního sčítání), navštívil statisticky za rok každý z nich klub Stoun průměrně 2x! Proto si myslíme, že v kultuře pro mladé obyvatele našeho města má klub Stoun nezastupitelnou úlohu. Věříme, že se nám i v budoucnu podaří uspořádat mnoho úspěšných akcí, a že s podporou Města Frýdku-Místku připravíme pro mladé obyvatele mnoho příjemných kulturních zážitků. Za občanské sdružení Klub angažovaných muzikantů

dramaturg Kamil Rudolf

INFORMACE O PRODUKCI HUDEBNÍHO KLUBU STOUN

Následující informace by měly sloužit především jako základní informace pro zájemce o vystoupení v našem klubu. Nemyslím tím jen kapely, ale i DJe, divadelní soubory, výtvarníky atd. (více o dramaturgii na straně "Z MINULOSTI"). Především však pro méně známé kapely.

 

INFORMACE PRO KAPELY

Předsudky vůči hudebním stylům nemáme, jsme hudební klub, hrajeme hudbu v podstatě všech stylů od house přes bigbít, funky, jazz, folkrock až po heavy metal. Koncerty u nás jsou v pátek nebo v sobotu (jeden koncert za víkend), viz. strana "PROGRAM".

 

Při plánování vystoupení jsme vedeni těmito předpoklady: Předpokládaný výnos ze vstupného by měl minimálně pokrýt náklady skupiny (honorář, cesta, ubytování atd.), v lepším případě by se z výnosu ze vstupného uhradily náklady pořadatele koncertu (zvukař, pronájem zvukové a světelné aparatury, pořadatelská služba apod.). Máme zkušenost, že na méně známé (ve F-M neznámé) kapely je návštěvnost minimální, tedy i výnos ze vstupného by v případě samostatného koncertu byl minimální. (Nehledě na to, že hrát pro prázdný sál nechceme a předpokládáme, že to nechcete ani Vy. Největší šance je zahrát si společně s některou z místních kapel. Z toho vyplývá, že mezi výší nákladů na skupinu a možností si zahrát je přibližná nepřímá úměra ;-). Čím menší jsou požadavky, tím větší je šance si zahrát.

 

Chcete-li, zašlete nám demo nahrávku (CD, MC nebo MP3-max.128kB,44Hz v rozumné velikosti), informace o skupině (články, recenze, www stránky, zajímavosti o kapele atd.) a Vaše finanční požadavky konkrétně na vystoupení v klubu STOUN ve Frýdku-Místku.

 

VÝTVARNÉ VÝSTAVY

Nabízíme mladým regionálním tvůrcům (není podmínkou) možnost vystavování výtvarných výtvorů - tzv. VVV :-). Především by mělo jít o díla, jenž se dají instalovat do prosklených rámů (kresby, fotky, koláže, atd.). Na dobu přibližně jednoho měsíce se díla stanou dekorací interiéru klubu. Na úvod je možné uspořádat vernisáž s performancí, hudebním vystoupením, autorským čtením a pod. Pro zájemce uvádíme rozměry a počty prosklených rámů - 6ks rámů 84x60cm "nastojato" některé i "naležato", 7ks rámů 68x50cm "nastojato", 4ks klipů 50x40cm "nastojato" nebo "naležato".

 

PRONÁJEM KLUBU

Nabízíme možnost uspořádání Vaší vlastní akce v klubu Stoun. Může jít o program pro veřejnost (koncerty, taneční party, promo akce, atd.) nebo soukromé akce (školní akce, večírky, oslavy…). K těmto účelům můžete mít k dispozici zvukovou a světelnou aparaturu, šatnu, pořadatelskou službu atd.,dále můžeme zajistit ozvučení koncertu, DJ, propagaci akce apod.

Pro podrobnější informace kontaktujte produkci.

Chcete-li zavolat, učiňte tak, prosím, v pracovních dnech v době od 10.00 do 16.00 hodin.

Za hudební klub STOUN

dramaturg Kamil Rudolf

SPOLUPRACUJEME

Spolupracujeme