Jaromír 99 a Letní kapela
8.12.2023


Jaromír 99 a Letní kapela (ex- Priessnitz) míří poprvé do frýdecko-místeckého klubu STOUN.

Jaromír 99 a Letní kapela

Letní kapela je projektem uznávaného hudebníka a výtvarníka Jaromíra 99, kterým v roce 2019 navázal na své úspěšné působení v kapelách Priessnitz, Umakart či Kafka Band. Přesto nové hudební uskupení nalezlo rychle svůj svébytný zvuk, který společně s Jaromírovým osobitým projevem dopomohl ke štědrému přijetí publikem.
Původně se Letní kapela soustředila na interpretaci Jaromírovy dřívější tvorby, během covidové pandemie se však zaměřila na vlastní písně. Debutová deska pak vznikla počátkem roku 2022 ve studiu SONO Records pod taktovkou producenta Dušana Neuwertha a vyšla v květnu téhož roku u vydavatelství Indies Scope. Zřejmě nejosobnější Jaromírovo album sklidilo značný úspěch jak u posluchačů, tak u kritiků.
„Jaromír 99 společně s Letní kapelou připravil jednu z nejsilnějších tuzemských desek letoška. Silné melodie, plný a jasný zvuk,“ napsal například server iDnes.
„Letní kapela, možná i pro extra čas, který měla díky covidu k dispozici, připravila mimořádně silné album,“ hodnotil zase web frontman.cz
Skupině se tak podařilo etablovat na české klubové i festivalové scéně. Posluchači oceňují především svébytný a přímočarý sound kapely a celkovou atmosféru písní, která má evokovat život a přírodu Jeseníků/Rychlebských hor, se kterým jsou hudebníci spjatí.
V létě 2023 kapela natočila společně s Václavem Neckářem singl Snílek k jeho 80. narozeninám, který rovněž produkoval Dušana Neuwerth a vyšel pod Supraphonem. Jaromír tak navázal na mnohaletou spolupráci s Neckářem, kterému v nedávné době jako skladatel dopomohl k úspěšnému comebacku.
„Krásně hrající Letní kapela ale zajistila, že singl zůstal jednou nohou zvukově na pódiích a klubové scéně,“ hodnotil singl Snílek web Headliner.

● Jaromír 99 a Letní kapela
● Pátek 8. prosince 2023
● Hudební klub STOUN
● 19:00 otevření klubu
● 21:00 Jaromír 99 a Letní kapela

- Vstupné na místě: 430 Kč
- Vstupné v předprodeji: 390 Kč + poplatky

Předprodejové místa
● Boutique Gurman (OC Frýda) - bez poplatků
● Dárkovka u Staré pošty (místecké náměstí) - bez poplatků
● Klubar Pavlač (Frýdecké náměstí) - bez poplatků
● Klub a Galerie U Černého Kocoura (Místek) - bez poplatků
● Turistiské informační centra (Frýdek, Místek, Frýdlant n/O) - s poplatky
● Online http://www.stoun.cz/vstupenky.php - s poplatky

 

 

Koupit vstupenku

Zpět na program

Program klubu stoun

SPOLUPRACUJEME

Spolupracujeme